Táborská byla zvolena 18 hlasy z celkových 21. Zvolení provázely nesouhlasné výkřiky návštěvníků jednání.

Ve městě vyhrála volby ODS o 54 hlasů před lidovci. Čunek kandidoval na starostu z šestého místa kandidátky KDU-ČSL a získal 4 422 preferenčních hlasů, nejvíce ve městě, kde ho tak volil každý třetí volič.

Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) mezi zastupiteli

Senátor Jiří Čunek (KDU-ČSL) mezi zastupiteli

FOTO: Jiří Růžička, Právo

Přeskočil všechny ostatní kandidátky všech kandidujících stran. Valaši v sále stvrdili svou vůli i transparentem, který výsledek volby připomněl. Nicméně vítězná ODS si vynutila jako podmínku sestavení koalice s lidovci, že nikdo z vrcholové politiky v čele radnice stát nebude. A to se týkalo právě senátora Čunka.

"Podvod na voličích"

„Je to podvod na voličích, partaje si zamíchaly kartami, jak se jim to hodilo, a vůbec je nezajímá, co voliči chtěli,“ řekl Právu starší muž na chodbě úřadu, odkud lidé jednání také sledovali.

Do čela radnice si koalice vybrala Ivetu Táborskou (ODS).

Do čela radnice si koalice vybrala Ivetu Táborskou (ODS).

FOTO: Jiří Růžička, Právo

„Děkuji, děkuji,“ adresoval Čunek do sálu, odkud mu lidé opakovaně aplaudovali. „Děkujeme, odejděte!“ provázeli svými výkřiky lidé další jednání zastupitelstva. Celý sál začal křičet při návrhu na tajnou volbu: „Nedělejte z nás blbce, hlasujte veřejně!“ Zastupitelé přesto schválili tajnou volbu. „My chceme Čunka!“ křičeli na to lidé. „Jaké tajnosti? Fuj!“ rezonovalo pak sálem.