"Přinesl nám je otec dětí, které štěňata našly. Jde o čtyři pejsky a tři fenky, které nyní učíme přijímat potravu, abychom je mohli po skončení karantény předat novému chovateli. Pět ze sourozenců je černých a dva v barvě bílé kávy až do rezavé. Co je to za rasu, se nám zatím nepodařilo určit, ale budou střední velikosti," řekla Právu vedoucí útulku Jarmila Hrabětová.

 Sedmička neposedných psích mazlíků je naprosto zdravá a je jen velmi těžké je udržet pohromadě. Dostávají zatím speciální stravu, kterou ji pracovníci útulku zajišťují, protože granule pro štěňata od tří měsíců, které útulek dostává, by zatím nepokousala a z velké části jsou štěňata stále závislá na mléku.

"Musel to udělat někdo, kdo nemá rád zvířata a je naprosto bezcitný. Ještě žádný ze psíků neměl být odebraný feně, která je ještě 2 až 3 týdny měla kojit a učit chodit. Teď ji nahrazujeme my. Už ale umí přijímat potravu z misky a pít jinak, než z dudlíku," doplnila Hrabětová s tím, že v blízké době půjdou psíci z karantény, aby si je mohl odvézt někdo, kdo jim dá domov a lepší péči, než chovatel jejich matky.