Žaloudík získal ve druhém kole senátních voleb 21 684 hlasů, což je zdaleka nejvyšší počet hlasů, které voliči jednomu kandidátovi dali. Velké podpory se těšil i úřadující předseda Senátu Přemysl Sobotka (ODS), kterému dalo v Liberci hlas 17 656 lidí. Vysokým počtem hlasů se může honosit také Jozef Regec (ČSSD), který v Blansku zvítězil se 17 389 hlasy.

V procentuálním zisku hlasů se na pomyslném žebříčku umístil za Horníkem opět Žaloudík, jehož z celkového počtu voličů z Brna-venkov podpořilo 67,31 procenta. Na třetí pozici v tomto ohledu skončila Alena Dernerová z hnutí Severočeši.cz, která pro sebe na Mostecku urvala 65,14 procenta.

Známé osobnosti neuspěly

Strany často spoléhaly na věhlas známých osobností, ty ale v mnoha případech zcela pohořely. Příkladem může být exministr zdravotnictví a šéf senátorského klubu ODS Tomáš Julínek, který podlehl silnému kandidátovi Žaloudíkovi. Julínek měl problémy již v prvním kole, ve druhém získal 32,7 procent hlasů, což na rekordmana nestačilo.

Překvapením byl i neúspěch bývalého eurokomisaře a expremiéra Vladimíra Špidly (ČSSD). V druhém kole dostal 45,29 procenta, porazil jej obhájce mandátu Tomáš Jirsa (ODS) s rozdílem zhruba 3 400 hlasů.

Moldanovi chybělo 70 hlasů

Jako bývalý ministr měl zaujmout voliče z Prahy 6 Bedřich Moldan (TOP 09). Moldan byl vůbec prvním ministrem životního prostředí ČR a v Praze je v poslední době poptávka po ekologické správě aktuální. Souboj s občanským demokratem Petrem Bratským byl do poslední chvíle napínavý, ale Moldan v něm podlehl. Rozhodlo pouhých 70 hlasů, Moldan skončil s 49,8 procenta.

Dalším neúspěšným exministrem byl Jan Mládek (ČSSD), který v letech 2005 až 2006 vedl resort zemědělství. O mandát se ucházel v Táboře, proti obhájci mandátu Pavlu Eybertovi ale neuspěl s rozdílem zhruba 700 hlasů.

Předseda Senátu je těžká váha, místopředseda méně

Naděje nenaplnil ani tak zkušený matador jakým je Jiří Liška (ODS). V Senátu zastával mandát od jeho vzniku v roce 1996, do voleb šel s funkcí místopředsedy horní komory. V Jičíně ho porazil o více než dva tisíce hlasů Josef Táborský (ČSSD).

Stanislav Eichler (ČSSD) pak nepotvrdil úspěch hejtmanů. Při své kandidatuře na Liberecku měl ale těžkého soupeře, šéfa Senátu a možného kandidáta na prezidenta Přemysla Sobotku (ODS). Eichler mohl vytěžit hlasy z boje s následky povodní, ale na Sobotku to nestačilo. Podlehl mu rozdílem více než dvou a půl tisíce hlasů.