"Nechceme nabízet shnilá jablka, to raději nebudeme nabízet nic," řekl mluvčí.

Koželuh podle něj jednal tak, že to nebylo slučitelné s tím, aby za TOP 09 kandidoval. Strana prý teď shání další informace a zváží další postup.

Koželuh řekl, že pokud jde o minulost, má čisté svědomí. Uvedl také, že mu oficiálně nikdo nic nesdělil, stažení z kandidátky mu prý ale potvrdil šéf pražské TOP 09 František Laudát. "Jsem z toho značně rozčarován," dodal.

Domnívá se, že za jeho odvoláním může být uvolňování pozic pro případnou koalici mezi TOP 09 a ODS vedenou současným starostou Filipem Dvořákem (ODS). Koželuh měl v minulosti s Dvořákem spory.

Koželuh se dostal do současného zastupitelstva pod hlavičkou strany SNK-ED, později ale přestoupil do TOP 09. Po volbách 2006 podpořil koalici ODS, ČSSD a SNK-ED, díky čemuž se stal místostarostou. Z funkce byl ale odvolán loni v září. Návrh předložil tehdejší radní Dvořák, zdůvodnil ho špatnými pracovními výsledky a "nevyhovujícím postupem při některých investičních akcích". Koželuh pochybení odmítl a odvolání označil za politickou akci. Dvořák se později stal starostou, když zařídil odvolání dosavadního šéfa radnice Petra Hejmu (ODS).