VV přitom umlčení svých výtek vůči Vesecké podmínili tím, že se situace vyřeší ještě před pátečními komunálními a senátními volbami.

John dokonce pohrozil začátkem měsíce odchodem své strany z vlády, pokud by Vesecká měla setrvávat ve funkci. Podle něj by totiž v takovém případě nešlo o vládu proti korupci.

"Vesecká se neřešila dobře. Nečas navrhl, že 27.10. předloží do vlády s Pospíšilem definitivní řešení. To však kritizovali ministři z VV jako nedostatečné," řekl Právu zdroj obeznámený s jednáním vlády.

John pak na tiskové konferenci na otázku Práva, jak vnímá tuto vládu v nastalé situaci, odpověděl: „Jsme velmi zklamaní, že nedošlo ke konečné dohodě. Řešení 27. října, o několik dní později, je na náš vkus pomalé, nicméně věříme, že jde správným směrem a řekli jsme si, že nebudeme narušovat průběh voleb.“

Zástupci Věcí veřejných se chtějí v nejbližších dnech setkat s navrhovaným kandidátem na post nejvyššího státního zástupce Pavlem Zemanem. Ten je v současnosti českým zástupcem v organizaci Eurojust, přijmout funkci je podle svých předchozích vyjádření připraven.