„Slečna Ryšková byla obviněna, ale nebyla obžalována, takže zatím nenastala nutnost ji odvolávat. Ona se nám všem omluvila. My to vysvětlujeme občanům tak, že existuje presumpce neviny, a není tedy důvod, aby nemohla být volena. Její odvolání z kandidátky by nás zbytečně poškodilo,“ řekla Právu Sylva Zítková, která je lídrem jmenovaného sdružení. To má letos podle tajemníka úřadu městyse Chodová Planá Jana Kováře volební premiéru. .

O celé záležitosti informuje Zítková také na webových stránkách sdružení. „Vzhledem k odjezdu do lázní jsem se nemohla věnovat výběru dalších kandidátů a sestavení kandidátní listiny. Toto si vzali na starost členové, kteří stáli na počátku založení sdružení, a kteří oslovili také mě. Když jsem se vrátila z lázní, bylo sdružení již zaregistrované. Neznala jsem všechny lidi na kandidátní listině, ale neměla jsem důvod o nikom pochybovat,“ uvádí žena, která pracuje na odboru dozoru a kontroly veřejné správy ministerstva vnitra.

Obchodování s marihuanou

Dále Zítková na webu píše, že společně s ostatními členy sdružení se plně věnovala přípravě programu a prezentace. „Když jsme měli vše hotové a radost z dobře vykonané práce, začaly se šířit řeči o jedné člence našeho sdružení. Ta byla předvedena Policií ČR k výslechu. Člověk by si řekl: dobře načasováno. Nechci ale nikoho podezřívat, “ dodává.

Ryškovou společně s jejím bratrem policisté zadrželi pro podezření, že obchodovali s marihuanou. „Muž a žena byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Jsou ohroženi trestní sazbou až do pěti let,“ potvrdil šéf tachovské policie Luděk Svoboda.