"Zjistili jsme, že zadávací podmínky jsou diskriminující a splňuje je pouze jedna firma, konkrétně S&T CZ,“ uvedl Tůma. "Jednou z nesmyslných podmínek je, že účastník musí být držitelem certifikátu pro řízení v oblasti životního prostředí,“ doplnil.

Tůmovi se nelíbí ani nynější vypsání tendru na rozšíření pražské čistírny odpadních vod. Vadí mu, že zadání tendru a priori upřednostňuje jednu technologii. "Celkové náklady by při této technologii dosáhly 20 miliard korun, přestože je dostupná levnější a efektivnější technologie. O potřebě rekonstrukce čističky se ví přinejmenším 10 let, přesto bylo výběrové řízení vypsáno těsně před volbami,“ konstatoval Tůma.

„Pokud budeme mít odpovědnost za vedení města, budou výše uvedená výběrová řízení patřit mezi hlavní kandidáty na zrušení,“ uzavřel Tůma.

V Tůmově magistrátním týmu figuruje osm jmen. Oblast dopravy by měl řešit Tomáš Hudeček, územní rozvoj Milan Růžička, kulturu a cestovní ruch Jan Liška. Eva Vorlíčková by měla mít na starosti problematiku evropských fondů a podnikání, zatímco životní prostředí by spadalo do kompetence Nataši Šturmové. Zdravotnictví by řešil Martin Dlouhý, školství Albert Kubišta a legislativní záležitosti Helena Chudomelová.