„Pan senátor zdůvodnil své rozhodnutí tím, že se cítí být vázán mandátem ministerstva zahraničních věcí ČR, a usoudil dodatečně, že vzhledem k mým kritickým postojům k politice současné vlády ČR není má účast na konferenci žádoucí,“ napsala Stöckelová v dopise členům Rady Česko-německého diskusního fóra.

Aktivistka senátorův postoj považuje za šokující. „A to zvláště v případě, že se jedná o akci pořádanou organizací, která má ve svém názvu spojení ‚diskusní fórum‘ a snaží se o spolupráci napříč odlišnými národními, historickými a politickými souvislostmi,“ uvedla.

 

Seznámil jsem se s některými pracemi paní doktorky a jsem přesvědčen, že její badatelské sklony spočívají v politických postojích ke (každé) kapitalistické vládě a diskusi by vychýlila do krajních, zcela marginálních poloh.senátor za ODS Luděk Sefzig

 

Stöckelová byla podle svých slov pozvána jménem předsedů rady fóra, bývalého člena německého spolkového sněmu profesora Gerta Weisskirchena a právě Sefziga.

Senátor argumentuje, že aktivistku nikdy nezval. „Seznámil jsem se s některými pracemi paní doktorky a jsem přesvědčen, že její badatelské sklony spočívají v politických postojích ke (každé) kapitalistické vládě a diskusi by vychýlila do krajních, zcela marginálních poloh,“ napsal Sefzig členům rady fóra budoucnosti.

Iniciativa ProAlt například podpořila odborářskou demonstraci proti vládě nebo zorganizovala protest proti poradci premiéra Romanu Jochovi.