Účast obou mužů ve vedení úřadu bývá kritizována kvůli jejich propojení s bezpečnostními agenturami. Moroz podle svých slov již v tomto sektoru nepůsobí.

Zahálka se do vedení úřadu Radka Johna (VV) dostal z představenstva společnosti ABL, kterou vlastní rodina ministra dopravy Víta Bárty (také VV). "Poslední informace, které mám, jsou takové, že pravděpodobně ukončí své angažmá ze zdravotních důvodů," uvedl Moroz.

Zahálka má na starosti oblast informatiky, na ministerstvu působil jako poradce již za úřadování Martina Peciny, který ve volbách vedl pražskou kandidátku sociální demokracie.

Propojení námětka a potažmo i Johna se společností ABL se stalo opětovně předmětem výrazné kritiky například ze strany sociální demokracie.V současné době je to kvůli kauze sledování komunálních politiků z Prahy 11. ABL však odmítá, že by bývalé vedení jedenácté městské části sledovala. Pracovala prý pro nynějšího starostu Dalibora Mlejnského (ODS) v rámci protikorupčního programu.

I Moroz, který je na ministerstvu zodpovědný za strategie a programové řízení, se již dříve dostal do hledáčku médií. Náměstek také vlastnil bezpečnostní agenturu a společnost na vymáhání dluhů, podle dřívějších informací médií je i on spjat s lidmi kolem ABL. "Já jsem ihned po nástupu na ministerstvo rezignoval ze všech exekutivních funkcí ve svých firmách," řekl Moroz. Jednu ze společností podle svých slov již prodal, druhou firmu prodává nyní.