Plyne to údajně z dokumentů o sledování, které od zdrojů z ABL získala Mladá fronta Dnes.

Šorfová o tom, že ji někdo sledoval, nevěděla. "Cože? To není možné? Začínám mít strach. To bylo jako StB?" řekla v reakci na informace listu Šorfová. Doplnila také, že v dané době prý čelila určitému tlaku ze strany některých spolustraníků, kteří si přáli její odchod ze starostovské funkce. Šorfová má proto za to, že zakázku na její sledování zadal bezpečnostní agentuře některý z jejích kolegů.

Dokumenty o sledování jsou na hlavičkovém papíře bezpečnostní agentury ABL. Nechybí v nich detaily ze soukromí Šorfové nebo fotodokumentace pořízená skrytou technikou.

"V čekárně ordinace bylo skutečně ověřeno, že se jedná o osobu Marta, jelikož ji sestra vyzvala jménem ke vstupu do ordinace," cituje list výňatek z dokumentu. Detektivové měli dokonce prohledávat i odpadky před domem. "Pracovní skupina zajistila dokumenty vhozené do popelnice," napsali ve zprávě pracovníci ABL.

Bárta, který ABL založil v roce 1992 a po letošním vstupu do
vlády svůj podíl ve firmě prodal svému bratrovi, se od sledování političky distancoval. "Já říkám, že o té zprávě vůbec nic nevím. Nic mi neříká. Vůbec tomu nerozumím," komentoval informace Bárta.

Ministr dopravy Vít Bárta (VV)

Ministr dopravy Vít Bárta (VV)

FOTO: Radek Petrášek, ČTK