„Jedinou šancí parazita je, že si hostitel neuvědomuje jeho existenci nebo že nemá prostředky se ho zbavit. My ty prostředky máme a jsou to volby. Jen je třeba si uvědomit, kdo je a kdo není parazit, zkrátka je potřeba udělat další krok,“ říká na videu Langerová.

Volby do zastupitelstev spojené s volbami třetiny Senátu se konají 15. a 16. října. Sdružení Vyměňte politiky zřejmě zamíchalo kartami už před květnovými volbami do Sněmovny, které znamenaly nemilé překvapení zvláště pro velké strany a z kandidátních listin "vykroužkované" politiky. Tehdy se kampaně zúčastnily také známé osobnosti české kultury.

"Mafie není jen ve filmech, je dost možný, že ovládá i vaši radnici. Chcete to změnit? Tak jděte a volte politiku bez kmotrů, protože radnice, ta je teď ve vašich rukou,“ říká v klipu Tatiana Vilhelmová.

 

Poslední čtyři roky mi připadaly, že žiju v blázinci.Marta Kubišová

 

Návod, jak mají voliči před volbami postupovat, na videu interpretuje populární herec Jan Budař.

V menších obcích se většinou lidé znají, horší je to podle něj ve městech. Vyzývá tedy, aby se lidé podívali na web vymentepolitiky.cz, kam budou tyto informace o kandidátech dávat sami lidé. „Pak už jen vyberete, který z těch lidí by vám vyhovoval, aby pro vás pracoval,“ říká Budař.

Ze starší generace českých umělců v klipu hovoří zpěvačka Marta Kubišová. "Poslední čtyři roky mi připadaly, že žiju v blázinci,“ svěřuje se.