"Pokud správní orgán shledá ve správním řízení pana Renče viníkem nehody, budeme po agentuře požadovat jiného režiséra," sdělil Novinkám mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka s tím, že jde o rozhodnutí ministra dopravy Víta Bárty (VV).

Renč již kvůli nehodě minimálně do konce vyšetřování přišel o řidičský průkaz. [celá zpráva]

Nehoda se stala 17. srpna v den Renčových narozenin na křižovatce ulic Nademlejnská a Poděbradská v Praze. Firemní subaru tehdy zezadu narazilo do volva a řidič následně z místa nehody odjel. Policie našla nabouraný vůz až v nedalekém autoservisu. A u něj byl právě pouze Renč. [celá zpráva]

Podle něj se nehoda stala tak, že řidič volva náhle zabrzdil kvůli jinému autu, jež začalo odbočovat. „Prostě jsme to neubrzdili. Byli jsme moc blízko a skončili jsme v jeho kufru. Je nám to moc líto. Tímto se tomu pánovi omlouváme, ale jsou to jenom plechy. Jsme s ním ve spojení a když bude potřebovat pomoc, třeba finanční, tak se s ním domluvíme,“ prohlásil Renč.

Z místa prý odjeli až poté, co se přesvědčili, že se nikomu nic nestalo. Subaru podle něj začalo hořet, proto zamířili k nejbližšímu servisu.

Video

Jeden ze spotů kampaně "Nemyslíš, zaplatíš", který režíroval Filip Renč