„Moji mladí a milí přátelé, ano, k vám píši, zejména k velmi mladým středoškolákům a vysokoškolákům, kteří jste se loni i letos snaživě zapojovali na facebooku do kampaní a diskusí, kde jste se nechali vystrašit pádem naší země do řeckých poměrů i návratem komunistické diktatury pod mým vedením a jinými hloupostmi,“ obrátil se na mladé Paroubek.

Následně mladým vzkázal, že se přitom nechali využít Langerem. „Pan Langer a PR agentury s ním spolupracující vašeho neutuchajícího entusiasmu a zápalu pro věc svobody, demokracie a modernity prostě jen trochu využili pro svou věc,“ vetknul Paroubek do listu.

Podle Paroubkova mínění to nedalo Langerovi moc práce. „Ten Paroubek je papaláš a kolotočář a vlastně horší, nežli komunista (a možná o hodně rafinovanější). A sociální demokracie je něco podobného, jako normalizační komunistická strana,“ napsal ironicky expředseda na facebook.

Ve stejném duchu pak Paroubek o sobě a na adresu mladých lidí dodal: „Gratuluji dodatečně těm z vás, kteří jste se jistě ve velmi dobré víře dostavili na předvolební akce soc.dem., abyste tuto osobu, která si nepřeje nic jiného, než zkázu naší krásné země, prohnali vajíčky“.