Hašek reagoval na poslední Rathův atak. V něm se Rath na svém facebooku pustil do místopředsedy ČSSD Milana Urbana. Ten je hejtmanovým kritikem, stejně jako Hašek.  „Milan Urban mě šokoval tím, že místo aby útočil na současnou vládu a na to, jak nás žene do hlubší krize, tak vyrazil proti mně. Asi je zastáncem, že lepší zbít doma manželku než se jít poprat s pitomcem, který mu škodolibě hází na zahradu odpadky,“ uvedl Rath.

Hašek v tiskovém prohlášení uvedl, že Rathovy výroky nechtěl původně komentovat, protože čekal na reakci úřadujícího předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky. Právě Sobotka má Rathovu podporu v klání o nejvyšší post ve straně.

„Protože předseda ČSSD zatím mlčí, říkám, krakeny nemám rád. Z Davida Ratha se stává samozvaný kraken. Je lhostejné, zda byl vypuštěn či se vypustil sám,“ uvedl Hašek, který narážel na větu "Vypusťte krakena!" z filmu Souboj titánů.

Podle Haška se ve Sněmovně Rathovi neformálně říká kraken už několik let.

Nahrává protivníkům, myslí si o Rathovi Hašek

Jihomoravský hejtman následně Ratha obvinil, že svými slovnímu útoky na oponenty v ČSSD nahrává politickým soupeřům. „Jisté je, že si naši političtí soupeři před podzimními volbami mnou radostí ruce, David Rath se snaží provokovat svými výroky média a získat tak prostor k útokům na jeho názorové oponenty uvnitř ČSSD. Odnáší to bohužel celá strana,“ míní Hašek.

„Je mi líto všech našich kandidátů v senátních i komunálních volbách, kteří budou muset v případě pokračování této oné man show namísto prezentace volebního programu a konkrétních priorit rozptylovat pochybnosti voličů o tom, že volit ČSSD má ještě nějaký reálný smysl, že ČSSD dokáže najít v minulých měsících ztracený koaliční potenciál, a že ČSSD dokáže dělat zásadovou, ale také slušnou politiku,“ doplnil kandidát na předsedu ČSSD.

Podle Haška takřka každý den Rath deklaruje nutnost jednoty ČSSD před podzimními volbami, ale v praxi se chová naprosto opačně. „Mlčet k takovým postupům a výrokům znamená je tiše tolerovat a připustit jejich eskalaci. Ode mne mlčení a schvalování dehonestujících výroků na adresu kolegů v ČSSD nečekejte. Věřím, že podobný názor zastává se mnou i řada dalších sociálních demokratů i našich voličů,“ míní Hašek.

Rath: Hašek chce prohrát volby

Hejtman Rath si nenechal Haškova slova líbit. Podle vládce středních Čech by měl Hašek „místo hulvátských útoků na stranické kolegy“ kritizovat vládu za zastavování důležitých dopravních staveb nebo omezování financí na sociální a zdravotní služby.„Zajímavá změna politického stylu ČSSD - s ministry se fotit a plácat po zádech a spolustraníky sprostě urážet. Asi chce prohrát volby, aby to pak svedl na Sobotku. Jiné vysvětlení takového chování nemám,“ dodal Rath v reakci na Haška.

Rath se v uplynulých dnech pustil do křížku nejen s Haškem, největší slovní přestřelka vypukla mezi ním a místopředsedou ČSSD Milanem Urbanem. Ten Ratha srovnal se zesnulým rakouským populistou Jörgem Haiderem. Středočeský hejtman kontroval prohlášením, že se Urban bojí o post ve vedení strany a vyzval ho, aby buď mlčel nebo rezignoval.