„Oceňuji krok, který vzešel od ministra školství, že hodlá konzultovat důležitá témata týkající se oblasti vzdělání napříč politickým spektrem,“ řekla Právu Semelová po schůzce s ministrem.

S Dobešem se zástupci KSČM bavili o financování školství, státních maturitách a školném.

„V žádném případě není výsledkem setkání, že bychom se na všem shodli,“ popsala průběh jednání Semelová. Upřesnila, že komunistům vadí omezení peněz na pomůcky a učebnice. Finance na tento účel by se podle Semelové mohly vzít třeba z prostředků na zahraniční mise české armády.

Na školném se neshodli

Na schůzce také ministrovi sdělila, že pro KSČM je naprosto nepřijatelné zavedení jakékoliv formy školného.

Naopak v případě státních maturit došlo ke shodě. „Tady se shodujeme s ministrem školství, že státní maturity jsou potřebné z důvodu kvality vzdělávání. Osobně zavedení státních maturit podporuji,“ prozradila Semelová.

Jednání s Dobešem nebylo přitom poslední. „Pan ministr počítá s dalšími konzultacemi u klíčových témat,“ sdělila Semelová.

Dobeš ve čtvrtek jednal i se stínovou ministryní školství za ČSSD Vlastou Bohdalovou. Právu potvrdil, že schůzky se zástupci stran napříč politickým spektrem budou pravidelné. „Zajímá mě jejich názor a také považuji za korektní informovat co nejširší politické spektrum,“ uvedl Dobeš. Doplnil, že příští týden v úterý bude jednat s šéfkou sněmovního školského výboru Annou Putnovou (TOP 09).