„Bylo mi nabídnuto na kandidátce Občané.cz první místo a já to přijal, protože jsem již současným stavem komunální politiky unaven. A protože mi připadá nefér, kandiduji-li za jiný politický subjekt, zůstat dále členem ODS, odcházím z ní,“ řekl Rödl ke svému rozhodnutí s tím, že na primátorském postu ale hodlá setrvat do konce volebního období.

„Především proto, že chci dotáhnout do konce projekt Čistá Berounka,“ dodal.

Podle jeho slov se situace uvnitř ODS, včetně plzeňského sdružení stále zhoršuje. „Není to partaj, do níž jsem v roce 1991 vstupoval,“ tvrdí Rödl s tím, že za dobu svého působení na postu primátora má zmapovány případy jasného spojení politiky s podnikáním. Podle jeho názoru o veškerém dění rozhoduje jeden až dva lidé, kteří mají na sněmech a jednáních tzv. své lidi, kteří poslouchají a to, co se jim určí, odhlasují.

 

Podle mého by měli rozhodovat lidé, kteří sami přemýšlejí, a ne ti, co jsou jen loajální.Pavel Rödl

„Podle mého by ale měli rozhodovat lidé, kteří sami přemýšlejí, mají určitou vizi, a ne ti, co jsou jen loajální,“ míní Rödl. Věří také, že Občané.cz v komunálních volbách překročí pětiprocentní hranici na rozdíl od voleb parlamentních, kde se jim jí dosáhnout nepodařilo.