To ovšem neuniklo zejména pánským kolegům, kteří si, když se jich novináři z Blesku dotazovali, co si o takové změně myslí, pustili pusu na špacír. A tak jeden mluvil o odstranění tvárnice (Petr Bratský, ODS, který se již Buzkové omluvil), další tvrdil, že to je dílo dobré podprsenky (Jiří Dolejš, KSČM) a jiný dodal, že přišla o dvě přednosti (Vlastimil Tlustý, ODS).

"Kdyby to zaznělo u piva v hospodě, pak bych se tolik nepohoršoval. Ale oni věděli, že je to do novin. Nikdo nemá zájem, aby se citlivé věci jeho tělesné integrity rozšiřovaly s bubnem na náměstí. Prostě to byl neomalený a hloupý výrok a je na místě omluva," rozhořčil se premiér, podle něhož poslanci museli vědět, že jejich komentáře budou otištěny a že to může urazit.

"Nemám sebemenší důvod se paní ministryni omlouvat, protože se domnívám, že jsem se svým výrokem o tom, že mám velké ruce a dávám proto přednost větším přednostem u žen, nedotkl. V soukromí spolu s paní ministryní často žertujeme mnohem drsnějším způsobem," prohlásil jeden z vyzvaných Michal Kraus (ČSSD).

"Nechápu, proč bychom si ve švejkovském Česku měli hrát na puritánskou Ameriku. Myslím si, že i politici by mohli občanům čas od času ukázat, že jsou lidé, že se dokáží vyjádřit jako chlapi, když sedí v hospodě. Mám za to, že muži, kteří nejsou schopni takovéto nadsázky, ať jsou politiky nebo ne, tak to nejsou skuteční chlapi," dodal Kraus.

Dostál: ČT jako bulvár

Výroky politiků v bulvárním deníku tak nastartovaly ve Sněmovně aféru, která může mít ještě dohru. Na obranu své kolegyně se totiž postavil i ministr kultury Pavel Dostál, kterého se dotklo, že si toto téma vzala za své i veřejnoprávní Česká televize.

"Jinými slovy dochází k tomu, že bulvární deník Blesk dává témata veřejnoprávním prostředkům, které ho dále zprostředkovávají divákům. Přiznávám, že když jsem se dověděl, že to ČT točí, zavolal jsem generálnímu řediteli a zeptal se ho, jestli se domnívá, že toto je poslání veřejnoprávní televize. On řekl, že o tom neví," uvedl ministr.

"Zítra se tak může stát, že pan prezident Klaus se o sobě ve veřejnoprávní televizi dozví ty hnusárny, které o něm napsal čtvrteční Blesk. Nechci o nich ani mluvit. Mluvím o tom proto, že toto patří do diskuse o veřejnoprávní televizi. Jestliže se bude chovat tímto způsobem, tak samozřejmě se politici nesmějí bát nahlas říci: to v žádném případě," dodal ministr Dostál.