Podle Seiferta teplé proudění od jihu v sobotu sice na chvíli ustane, ale od neděle už se opět obnoví. Ráno musíme počítat s mlhami, které se někde mohou udržet po celý den. "Zejména řidiči by proto měli být opatrní. Už čtvrteční ráno, kdy se mlhy vyskytly, ukázalo, že nevěnují řízení dostatečnou pozornost," varoval Seifert.

V sobotu se očekává mírné ochlazení, oblačno, občas déšť, na horách by mohlo spadnout pár sněhových vloček, které ale již v průběhu dne roztájí. Noční teploty budou v rozmezí 5 až 1, odpolední 4 až 8 stupňů.

Od neděle se obnoví příliv teplého proudění od jihu. Očekává se polojasno, občas srážky, ráno mlhy, noční teploty 3 až -1 st., přes den 6 až 10 st. Stejný ráz počasí bude mít i pondělí, snad jen s tím rozdílem, že deště bude ubývat a odpolední teploty mohou vystoupit až na 11 stupňů.

Od úterý do pátku příštího týdne bude rovněž mlhavo, nízká oblačnost, pouze hory mohou mít slunečné počasí. Noční teploty 5 až 1, později 0 až -3, odpolední 4 až 8, tam, kde bude svítit slunce, až 12 stupňů Celsia.