Pro Minčiče není prostředí ministerstva financí neznámé, v resortu v minulosti již pracoval a věnoval se zde mimo jiné daňovým systémům.

„ODS vysílá v osobě Ladislava Minčiče na ministerstvo financí velmi zkušeného a erudovaného ekonoma, navíc se silnou mezinárodní zkušeností,“ uvedl k nominaci Minčiče předseda ODS a premiér Petr Nečas.

Zdeněk Zajíček působil dříve na ministerstvu spravedlnosti nebo vnitra, kde měl na starosti projekty Czech Point a datové schránky.

„Zdeněk Zajíček patří mezi nejschopnější manažery ve státní správě. Je hlavním architektem elektronizace veřejné správy v České republice. Na ministerstvu financí bude mít na starosti majetkové účasti,“ doplnil Nečas.

V médiích nedávno proběhly spekulace, že by Zajíček ve své činnosti na vnitru pokračoval, nicméně nový ministr vnitra Radek John (VV) to vyloučil s tím, že nechce mít nic společného s lidmi spojenými s působením jeho předchůdce Ivana Langera.

Kalusek se k nominacím náměstků za ODS již dříve ohrazoval, že jejich účelem není šéfa nejmocnějšího resortu kontrolovat. Podle svých slov nebude mít problém kteréhokoli náměstka vyhodit, což Nečas označil za zbytečně silná slova.