„V nočních hodinách ze soboty na neděli by se pak fronta měla posunout nad Moravu. Za ní přijde citelné, ale krátké ochlazení,“ řekla Právu ve čtvrtek Dagmar Honsová z pražského Meteopressu.

Zatímco sobotní teploty by ještě v Čechách měly být 28 až 32 a na Moravě až 35 stupňů, po přechodu fronty budou nedělní teploty na celém území v rozmezí 22 až 26 stupňů. Obloha bude oblačná s občasným deštěmbouřkou.

V pondělí už zase ale bude slunce pálit a teploty dosáhnou 26 až 30 stupňů.

„Od úterý opět zavládne velké vedro s teplotami 30 až 34 stupňů. Doprovázeno bude občasnou bouřkou, v níž nikdy nelze vyloučit přívalový déšť,“ uzavřela Honsová.

Osm tropických nocí

Podle meteoroložky už Praha v červenci zažila osm tropických nocí, to je takových, kdy rtuť teploměru neklesne pod 20 stupňů.

„Je to dáno tím, že přes den se město doslova rozpálí a v noci asfalt, zdi budov, to všechno sálá. Proto také ve stejné nadmořské výšce, ale mimo město, tropická noc není a teploty jsou 17 až 19 stupňů,“ uvedla Honsová. Dodala, že loni jsme do 15. července měli jen jednu tropickou noc a v průměru v červenci a v srpnu je jen jedna a půl tropické noci. Letošní červenec tedy i v tomto přepsal teplotní tabulky.