„Farmářka se nervově zhroutila, léčba potrvá několik dalších týdnů. Ten nátlak, teror ze strany vyjednavačů na ni byl hrozný,“ cituje server utajený zdroj z blízkého okolí Havránkové. Že se léčba protáhne, pak potvrdil ještě jeden zdroj.

Vládní vyjednavači ale o ničem nevědí, jen se diví, že statkářka onemocněla právě 24. června, kdy se obě strany dohodly podepsat smlouvy. Na jejich základě měla Havránková dostat za své tři hektary pozemků jiné tři hektary a k tomu ještě 130 hektarů půdy k pronájmu. Vláda zároveň schválila Havránkovou vyvlastnit a zaplatit jí pouze cenu za pozemky. Nabídka smlouvy byla považována za vstřícné gesto, na které již následující vláda Petra Nečase (ODS) nepřistoupí.

Čtěte také: Ministerstvo tlačí na Havránkovou: Podepište brzy, nová vláda bude vyvlastňovat

V Praze ale nikdo neví, co se s Havránkovou stalo, podrobnosti nesděluje ani její právní zástupce Pavel Černohous s tím, že k tomu nemá oprávnění.

Havránková s vládou vyjednávala 16 let, z některých jejích vyjádření vyplývá, že kabinet pouze sleduje zájmy developerů, kterým záleží na tom, kudy povedou sjezdy z dálnice. Dokončení dálnice je podle ní až vedlejší prioritou.