Komise by měla jmenovitě označit lidi, kteří se zpronevěřili etickému kodexu a působili ve vedení fakulty či v akademickém senátu. Kdo ale očekával, že bude alespoň v této rovině poukázáno i na konkrétní absolventy, kteří diplom získali neprávem, bude zklamán. „Jejich jména nezveřejníme,“ sdělil Průša. „Učinili bychom tak jen v tom případě, že by jim už byl odebrán titul a my měli tento krok schválený od Úřadu na ochranu osobních údajů,“ podotkl rektor.

Komise má pět členů - po jednom z olomoucké Univerzity Palackého a z akademie věd, tři dodala přímo Západočeská univerzita. Středeční jednání probíhalo za zavřenými dveřmi, jména expertů škola tají.

Univerzita zatím zahájila správní řízení s téměř šedesáti absolventy - devíti držiteli titulu Ph.D., sedmi bakaláři a čtyřiceti jedna magistry.

„Kolem patnácti procent adresátů si obsílku ještě nevyzvedlo. Z těch, kteří si ji převzali, prakticky všichni poslali nesouhlasné stanovisko,“ sdělil Průša.

Negativní reakce škola ještě prověří, k vlastnímu odebírání titulů se ještě nedostala. „Teď jsou promoce, není na to čas. Snad to vyjde do konce července nebo počátkem srpna,“ dodal Průša.

Škola už obeslala i dvacet držitelů titulu JUDr. „Zatím ale nejde o správní řízení, požádali jsme je o doplnění některých materiálů,“ uzavřel Průša.