Za jeden z velmi dobrých výsledků své vlády Fischer označil to, že se jí podařilo přesvědčit občany o tom, že zadlužování je cesta, která nikam nevede. "Že je to stejný problém a stejně se jich týká jako dluhy, které si vytvářejí ve svých domácnostech, že to není abstraktní problém, ale něco, s čím v budoucnosti mohou být konfrontováni jejich děti nebo vnuci," uvedl premiér.

Podotkl, že se vládě podařilo zkrotit hrozbu narůstajícího velmi silného deficitu státního rozpočtu za cenu dodatečných opatření po projednání rozpočtu ve Sněmovně. Podobně jako před měsícem při bilancování před poslanci mezi úspěchy své "vlády klidné služby" zařadil dokončení předsednictví Evropské unii, posilování ekonomické diplomacie nebo obnovení činnosti takzvané Bezděkovy komise, která připravila podklady pro reformu penzijního systému.

Ne vše se povedlo, přiznal premiér

Fischer na druhou stranu přiznal, že se mu nepovedlo dosáhnout lepších výsledků při kultivaci státní správy a razantnějších opatření v oblasti boje proti korupci.

"Nemám důvod se vymlouvat, ani něco na někoho svádět. Není na koho," konstatoval premiér.

Senátoři práci premiéra ocenili potleskem ve stoje

Senátoři práci premiéra ocenili potleskem ve stoje

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Senátoři se s ním rozloučili potleskem ve stoje. Spolupráci s Fischerovým kabinetem následně vyzdvihl předseda Senátu Přemysl Sobotka. Vládu i přes drobné výtky ocenila i předsedkyně senátorského klubu ČSSD Alena Gajdůšková.