„Sport je stejně jako politika boj. Člověk se musí umět rovněž orientovat a občas mít pořádně ostré lokty,“ uvádí Regec, který má na kontě své sportovní kariéry jak vítězství v jedné z etap cyklistického Závodu míru, tak účast na mistrovství světa i olympijských hrách.

O tom, jaká politika je a co ho čeká, se už Regec opakovaně informoval u svých kamarádů z řad sportovců, kteří už v politice jsou. Rádcem mu je například bývalý reprezentant ve skocích na lyžích Pavel Ploc, dnes poslanec za ČSSD.

Regec si podle svých slov dává za hlavní cíl vyvolání rozsáhlejší diskuse na téma systematické podpory sportu státem a za vzor si v této oblasti bere britské ostrovy.

Cyklistika versus fotbal

„Karla Jarůška považuji ve volební kampani za velmi zdatného soupeře. I když má tradičně v Brně cyklistika velmi dobrý zvuk a podporu, fotbal je na tom zřejmě ještě lépe a i to může rozhodovat v počtu hlasů,“ řekl k duelu „kopané a cyklistiky“ Regec, který je po Michalu Hrazdírovi, který již obléká delší dobu dres KDU-ČSL, dalším z vrcholových cyklistů v politickém světě jižní Moravy.