„Někoho, kdo mne opravdu nezná a podléhal několik minulých let mediálnímu klišé v souvislosti se zásahem policie na CzechTeku, tímto názorem možná překvapím. Opravdu si ale myslím, že projekt skupiny Ztohoven Občan K., tedy fiktivní vytváření identit a jejich využívání k „uměleckým“ účelům, je spíše počinem chvályhodným a zajímavým,“ napsal Paroubek na svém Facebooku.

Podle bývalého předsedy ČSSD skupina Ztohoven ukázala, jak je jednoduché v dnešní době někomu ukrást jeho život a zneužít jej. „Ukázali, jak jednoduché je obalamutit systém, který se tváří sebevědomě a bezchybně,“ míní Paroubek.

Zásah policie nechápu, tvrdí Paroubek

Podle nyní řadového poslance ČSSD skupina Ztohoven svůj úspěch nezneužila a nechtěla nikoho podvést. „Proto nemohu pochopit zásah policie proti jejich členovi Romanu Týcovi a proti celé výstavě vůbec. Policie by měla naopak zjišťovat, jak je možné, že systém selhal, a kdo selhal,“ odsoudil Paroubek policejní zásah.

Podle Paroubka by naopak policie měla skupině Ztohoven poděkovat. „Jsem přesvědčen, že policie by měla umělcům ze skupiny Ztohoven poděkovat a spolupracovat na odhalení a vyřešení problému. Já se jako poslanec budu o celou věc zajímat dál,“ uvedl expředseda ČSSD.