"Seznámil jsem členy republikové rady se svou představou, kam by měli zelení směřovat, kudy by se měla Strana zelených ubírat a také jsem potvrdil to, že se budu na podzim ucházet o funkci předsedy strany," uvedl Liška. Do dvou dnů se chce rozhodnout, zda se bude ucházet také o místo v pražském zastupitelstvu.

Právě v Praze, na Liberecku nebo v Ústeckém kraji si Liška vzhledem k výsledku ve sněmovních volbách v některých obcích či městských částech slibuje, že tam zelení znovu uspějí v komunálních volbách.

Do senátních voleb strana podle Lišky vyšle jednoho až pět kandidátů. "To tak zhruba odpovídá našim možnostem a ambicím," uvedl Liška.

Zelení získali v květnových volbách pouze 2,44 procenta hlasů a po čtyřletém působení museli z dolní komory odejít. Podle Lišky ale nemají dluhy a státní příspěvek za získané hlasy jim umožní připravit další kampaň.

V komunálních volbách před čtyřmi lety SZ získala 409 zastupitelů jako samostatně kandidující, další jednotlivce pak v rámci různých koalic a sdružení. Do Senátu úspěšně nominovala nestraníka Jaromíra Štětinu, jenž bude letos mandát obhajovat za TOP 09, spolupracující s hnutím Starostové a nezávislí.