Novákovo vydání k trestnímu stíhání již dříve odsouhlasil Senát. "Spis vykazuje hodně nedostatků," řekl tehdy Právu Novák.

Podle něj se policie neptala, kdo peníze zaslal na účet jeho manželky, s níž podniká. "Ty peníze máme od firmy Intercontractor, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a děláme obchody ve stovkách miliónů korun," prohlásil Novák.

"Za tím je velká politika, mám čisté svědomí," dodal Novák. Kauza se podle něj táhne od roku 1999 a pravidelně se oživuje před komunálními a senátními volbami. V jejím pozadí prý stojí bývalí zastupitelé ČSSD.

Kdo je Alexandr Novák?
Narodil se v únoru 1956 v Lounech. Absolvoval střední odborné učiliště, obor provozní zámečník. Do roku 1978 pracoval v elektrárně Komořany. V únoru 1981 se oženil a v srpnu téhož roku vycestoval se ženou do Spolkové republiky Německo. V SRN po absolvování jazykové školy pracoval do roku 1986 jako servisní technik u instalatérské firmy. V roce 1986 si založil vlastní firmu. V roce 1990 se vrátil do Chomutova. V komunálních volbách v roce 1998 byl zvolen do zastupitelstva města a poté jeho starostou. Do Senátu zvolen za ODS v roce 2000. Dnes již bývalý starosta Chomutova Je členem senátního Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.
Zdroj: alexandr-novak.cz, Senát