Lídr ČSSD chce počkat, až se situace ohledně sestavování kabinetu vyjasní.

Sobotka se také pozastavil nad tím, že lídr ODS Petr Nečas hovořil v souvislosti s jednáním o vládě o horizontu až dvou měsíců.

Sobotka to označil za "rozpočtový alibismus", neboť podle něj by mohlo ODS, TOP 09 a VV vyhovovat, aby státní rozpočet na příští rok připravila ještě vláda premiéra Jana Fischera. Sobotka to dal do souvislosti s podzimními komunálními a senátními volbami a uvedl, že se pravicové strany chtějí vyhnout odpovědnosti za úsporné škrty.

ČSSD se nezamlouvá ani účast někdejšího ministra zdravotnictví za ODS Tomáše Julínka ve vyjednávacím týmu pro oblast zdravotnictví.

Sobotka: budeme muset šetřit

Sobotka také oznámil, že nechá na hejtmanech, kteří se dostali do Sněmovny, zda zůstanou v obou funkcích. Potvrdil také, že sociální demokraté budou mít zájem o zastoupení ve vedení Sněmovny.

V souvislosti s nákladnou kampaní uvedl, že strana svým závazkům dostojí, nicméně připustil utahování opasků. Bude to prý zároveň možnost, jak si udělat pořádek v hospodaření.

Kampaň strany oficiálně stála 200 miliónů, podle odhadů to ale bylo až dvojnásobně více. Strana jako příspěvek za volby letos dostane asi 180 miliónů.