Vydatné srážky by se zejména na Moravě měly objevit již v nejbližších dnech. Pro Moravskoslezský a Zlínský kraj platí výstraha od úterního podvečera. [celá zpráva]

"Nejvíce srážek očekáváme na začátku měsíce, nejtepleji, s maximy mezi 22 až 28 stupni Celsia, bude na konci měsíce," konstatovali meteorologové.

Nejnižší noční teploty klesnou v první červnové dekádě na 14 až pět stupňů Celsia, denní maxima se dostanou na deset až 15 stupňů. Postupně se ale začne oteplovat a rtuť teploměru by se mohla zastavit na 20 až 25 stupních Celsia.

V období od 10. do 20. června bude v ČR oblačné až polojasné počasí s občasnými přeháňkami a také bouřkami. Odpolední teplotní maxima se ale vyšplhají na velmi příjemné letní hodnoty, přičemž ke konci období by mohlo být přechodně až 27 stupňů Celsia.

Poslední dekáda bude opět ve znamení poměrně velké oblačnosti a teplot mezi 18 až 24 stupni Celsia. Na konci měsíce se však obloha znovu rozjasní a teploty se ustálí mezi 22 až 28 stupni. I poslední červnový týden zřejmě budou provázet občasné přeháňky nebo bouřky.