„Odborníci rozhodli na základě statické analýzy a ekonomického posouzení stavu nakloněného pilíře mostu,“ vysvětlila mluvčí Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková s tím, že stávající most byl vybudován v roce 1961 z ocelových nosníků spojených s železobetonovou deskou. Celková délka přemostění je 93,20 metru.

„Při poklesu pilíře mostu se výrazně změnilo namáhání mostní konstrukce, která se trvale zdeformovala. Z osmdesáti procent je most zcela nepoužitelný,“ upřesnila Vlčková rozhodnutí a dodala, že hrozí i případné zřícení posunutého pilíře, které by způsobilo další destrukci mostu.

Poškozený most v Kunčičkách u Bašky na Frýdecko-Místecku hlídá policie

Poškozený most v Kunčičkách u Bašky na Frýdecko-Místecku hlídá policie

FOTO: Aleš Honus, Právo

Nový most, který vznikne místo zničeného velkou vodou, by měl mít jen jeden pilíř v korytě řeky Ostravice. Odstranilo by se tak kritické místo v proudu tohoto vodního toku.

„Současně se intenzivně připravuje stavba provizorního mostu ve vzdálenosti asi deset metrů od stávajícího poničeného mostu. Ten pomůže v této oblasti vyřešit automobilovou, ale také pěší dopravu až do doby dokončení mostu nového,“ sdělila Vlčková.