"Nevím, kdo to vůbec je. Dokonce u komunistů vím, kdo to je," uvedl Schwarzenberg.

"Nevím, kdo je majitelem strany Věci veřejné. Je to pan Bárta (poslanec VV a majitel agentury ABL), pan Škárka (poslanec VV), pan Hrdlička (radní Prahy 10 za ODS). Nevím, co chtějí," pokračoval šéf TOP 09 a dodal: "Radek John říká velmi jasný populistický program, nic proti tomu, ale když chci s někým jednat, tak chci vědět, kdo má opravdovou moc."

Dohodu ztěžují "čertíci"

"Problém bude, když přijde řeč na detaily, tam je potom ten čertík schovaný," odhadoval již v sobotu Schwarzenberg.

ČTĚTE TAKÉ: V soubojích krajských lídrů vyhrál Schwarzenberg, nejvíc bodů měla Luxová

V sobotu ještě nebyly sečteny výsledky, a už došlo k první přestřelce mezi předsedou VV Radkem Johnem a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem.

John řekl, že nebudou ve vládě, která nevezme 10 miliard z rozpočtu ministerstva obrany. A Kalousek mu hned vzkázal: "Začít jednání tím, že si diktuji něco v přímém přenosu, je nejlepší způsob, jak se na ničem nedohodnout."

Další "čertíci" vykoukli při nedělní debatě lídrů v ČT. Nečas za přitakávání šéfa TOP 09 uvedl, že by již v roce 2017 chtěli vyrovnaný rozpočet, a tudíž se bude muset šetřit. Ale John namítl: "Nelíbí se nám utahování opasků. My chceme nezadlužování dětí, ale například TOP 09 v některých úsporných opatřeních jde až příliš po krku lidem, my chceme uspořit na státu.

"Problém bude i s ekologickou zakázkou až za 115 miliard. Schwarzenberg radí v tendru pokračovat. Nečas řekl, že je k zakázce velmi skeptický. John by ji rovnou zrušil.