"Sedíme tady a nic takového se nestalo," řekl Tvrdík Právu.

Zprávu podle serveru iDnes šířili Richard Dolejš a Milan Štěch. Oba ale informaci popřeli. "Ne, to je blbost, já nikomu nic neříkal," reagoval Dolejš. "Ladíme další postup. Házení flinty do žita to nebude," napsal Právu z jednání grémia jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Středočeský hejtman David Rath "neočekává, že by předseda měl rezignovat". „Sociální demokracie vyhrála volby, byť to vítězství není drtivé a spíše by se dalo nazvat Pyrrhovým. Ale jsme na pomyslné pásce první,“ řekl s tím, že podle zvyku by měl prezident sestavením vlády pověřit ČSSD. „Uvidíme, jestli to tak bude,“ doplnil.

Jiří Paroubek zatím předsedou soc. dem. zůstává. Podle zdrojů z Lidového domu ale nebude v týmu, který povede povolební jednání. [celá zpráva]

ČSSD připravuje na 19:30 tiskovou konferenci po jednání grémia strany.

Jiří Paroubek řekl, že lidé si vybrali jiný směr, než nabízí jeho strana

Jiří Paroubek řekl, že lidé si vybrali jiný směr, než nabízí jeho strana

FOTO: Libor Zavoral, ČTK

Zpráva spustila veselí u konkurence

Nepotvrzená zpráva o Paroubkově rezignaci vyvolala rozruch na souběžně probíhající tiskové konferenci ODS. Předseda ODS Petr Nečas právě odpovídal na otázky, spolustraníci za ním se začali usmívat a šeptat si. Posléze zprávu pošeptali i Nečasovi. Ten úplně zapomněl poslouchat dotaz a musel se omluvit a o otázku požádat znovu.

Nečas poté novinářům řekl: "Já mohu říci, že v tuto chvíli netuším, zda tato zpráva je ověřenou zprávou, zda tomu tak skutečně je."

Dozvěděli se ji i politici TOP 09, kteří ji dokonce komentovali. Podle předsedy Karla Schwarzenberga Paroubkovi při hubeném výsledku nic jiného nezbývalo. Kalousek citoval biblického krále Šalamouna: "Kde nestaví hospodin, stavitelé se marně namáhají."