Na jeho zahradě v Ospělově na Prostějovsku mu policie loni v létě zabavila 800 vzrostlých rostlin konopí. Státní zástupce již na něj i na jeho manželku podal obžalobu.

„Konopí pěstuji k léčebným účelům,“ řekl Dušan Dvořák. O svém počínání sám ještě před zásahem policie informoval prostějovské a krajské brněnské státní zastupitelství. A dnes se netají tím, že v Ospělově vysadili další tisíce rostlin konopí, kterým se tam dobře daří.

„Rostliny zpracuje řádně registrovaná společnost, produkt si u nás objednaly desítky lidí,“ říká Dvořák, který je psychoterapeutem a majitelem Konopné apatyky královny koloběžky první v Ateliéru ALF v Praze na Žižkově.

Ocenění od Fischera

Odkazuje se na množství doporučení svých pacientů i na webové stránky Konopí je lék, jichž je autorem. Za ně mimochodem na návrh Vládního výboru pro zdravotně postižené občany získal ocenění od premiéra Jana Fischera.

Čtěte také: Od vlády dostane ocenění za léčbu konopím, od soudu možná až pět let vězení

„Napsal jsem otevřený dopis prezidentu ČR Václavu Klausovi. Žádám v něm o milost pro svou manželku. Pro sebe ne, hodlám se hájit. Žádám ho také o podání podnětu Ústavnímu soudu České republiky s žádostí o zrušení ‚drogových‘ paragrafů trestního zákoníku, konkrétně § 283 – § 287 zákona č. 40/2009 Sb. jako hluboce protiústavních a nedemokratických ustanovení zákona,“ řekl Dvořák.

Nabídku pirátské strany kandidovat jako lídr na Olomoucku Dvořák přijal proto, že slyšela na jeho argumenty. „Naopak jsem například vůbec neměl šanci uspět u zelených,“ uvedl Dvořák.

O možnostech svého zvolení do parlamentu uvažuje realisticky, svůj boj s policií a soudem chce ale vést urputně. A po volbách chce podle článku 23 Listiny základních práv a svobod mobilizovat občany k odporu kvůli znemožňování činnosti ústavních orgánů a použití zákonných prostředků.

Čtěte také: TOP 09 zaujala gymnazisty a Prahu, piráti a ČSSD bodovali na Vysočině

Pirátské straně poslední průzkumy nedávaly příliš šancí na dobytí Sněmovny, nemalé obliby se těší u mladých lidí, ve Volbách nanečisto skončila se 7,5 procenta hlasu.

Konopí je lék podporuje řada lidí se zdravotními problémy včetně pacientů s rakovinou, podle nichž jsou výrobky společnosti jedinou účinnou medicínou, která jim pomáhá a tlumí bolest. Podle dvořáka stojí za pronásledováním marihuany mocná farmaceutická lobby.