"Ostatně vždycky jsem se cítil liberálem, což jsem veřejně deklaroval už v roce 1991, pravil Nejsledovanější. A pokračoval: "Je mi jasné, že novinářští záprdci, co nezvládli ani malou politickou násobilku, o gramatice ani nemluvě, z toho budou třískat senzaci. Avšak je to jen logické pokračování mého politického života."

Sál mlčel. Kdo by také šel dobrovolně za blba? Avšak já, který ví, že dvě a dvě jsou tři a kromě velkého A a B se mi jednou podařilo už napsat i malé ť, jsem si dodal odvahy a špitl: "Vy a strana zrádců, ojetin a nejneschopnějších politiků?" Shovívavý pohled Nejsledovanějšího byl ničivější než texaské tornádo. "Vidím, že i druhdy můj nejoblíbenější novinář má hlavičku jako makovičku, jenom do ní nasrat. Pro duševně nemajetné dodávám, že jsem použil staročeského přísloví." A Nejsledovanější vysvětloval: "Jak víte, jsem největší český politický manažer všech dob (Nejčepolma zkratkou). Můj nový úvazek je službou české demokracii. Pomohl jsem jí, když bylo třeba na nohy postavit ČSSD a pomohu jí i nyní, když hrozí, že jediná liberální a skutečně pravicová strana by mohla zaniknout. Po odchodu mého přítele Václava Klause do úřadu přísně nadstranického prezidenta dostává se ODS do rukou divných individuí. Ještě nejsou u moci a už obcházejí republiku se zápalkami v rukou, jen jen ji spálit. U moci ovšem brzy budou, protože co čekat od vlády té krysy Špidly? Ta myš měla vstoupit spíše k františkánům, když chce být čistým panáčkem a neví, že umění vládnout spočívá v klokaní kapse, kterou plníme jiným a sami si ji dáváme plnit."

Kolega, co umí velké S, ačkoli si ho často plete s velkým Z, špitl otázku: "Jaký bude váš program?" -"Ejhle, hlavička jako makovička, ale rozumu, co by naplival," zableskl se další ze staročeských bonmotů. "Můj program je jednou daný: půjdu po krku ODS, těm krysám z ČSSD a černoprdelníkům taky. Komunisty likvidujme tím, že budeme více komunisty než oni. A v okamžiku, kdy v preferencích dosáhneme 15 %, budeme členské průkazy US-DEU vázat do kůže těch posránků. Je ještě někomu něco nejasného?" Nebylo. Rozcházeli jsme se s vědomím, že US-DEU je zachráněna.

PRÁVO 20. listopadu