Před 13. hodinou přistál letecký speciál na Ruzyni, pak měli hokejisté tiskovou konferenci.

Hokejisti na Staroměstském náměstí v Praze.

Hokejisti na Staroměstském náměstí v Praze.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Na ruzyňském letišti v Praze hokejisty bouřlivě uvítalo asi pět stovek fanoušků. Jako první se jim na schůdkách s pohárem ukázali kapitán Tomáš Rolinek a největší hvězda týmu Jaromír Jágr. Reprezentanti se pak vydali autobusem na tradiční oslavy na Staroměstské náměstí.

Na mistry světa čekalo v Praze Staroměstské náměstí plné fanoušků.

Na mistry světa čekalo v Praze Staroměstské náměstí plné fanoušků.

FOTO: Jan Handrejch, Právo


Mistři světa nedorazili do Prahy kompletní, do Čech přiletělo jen 22 hráčů. Chyběli hlavní strůjce titulu brankář Tomáš Vokoun a obránce Michal Rozsíval, kteří se vydali z Německa rovnou za rodinami do Spojených států amerických.

Video

Fanoušci vítali hokejisty na ruzyňském letišti

Poté, co je přivítali před příletovou halou "staré" Ruzyně bouřící fanoušci odění do reprezentačních dresů, vydali se hokejisté autobusem v národních barvách s nápisem "Hokejoví mistři světa 2010" na triumfální cestu metropolí. Zakončili ji na Staroměstském náměstí, kde už ve 12:00 začal doprovodný program.

Čeští hokejisté si na letištní ploše zaskandovali Kdo neskáče, není Čech.

Čeští hokejisté si na letištní ploše zaskandovali Kdo neskáče, není Čech.

FOTO: Milan Malíček, Právo

Na pražskou dopravu dohlédnou policisté

Čekání na příjezd zlatého týmu krátili fanouškům hudebníci. Na pódiu se vystřídaly kapely The Apples, Las Vegas a Žlutý pes.

Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová v pondělí uvedla, že v souvislosti s příjezdem hokejového týmu dopravní policisté dohlíží na dopravu takřka po celé Praze. Pořádek v centru města hlídají s městskými strážníky podle mluvčí policisté pořádkové služby i kriminalisté.

V centru metropole, stejně jako na jiných místech Česka, již zisk titulu mistrů světa oslavily tisíce fanoušků v neděli, bezprostředně po vítězném finálovém utkání šampionátu s Ruskem (2:1). [celá zpráva]

Naposledy se čeští hokejisté vraceli z mistrovství světa se zlatými medailemi v roce 2005 po vítězství ve Vídni. O rok později získali bronz na olympiádě v Turíně a stříbro na MS v Rize, pak se ale medailový přísun na čas zastavil. Tým čtyřikrát za sebou vypadl ve čtvrtfinále, na letošním šampionátu však i přes řadu omluvenek dokázal nečekaně získat zlato.