Více než pět procent hlasů, které jsou nutné pro vstup do Sněmovny, by získalo celkem pět stran. V dolní komoře parlamentu by zasedli i zástupci Věcí veřejných (VV), kterým by dalo důvěru 13,5 procenta voličů, komunisty by volilo šest procent Pražanů.

Pod pětiprocentní hranicí by podle průzkumu zůstali zelení s 4,5 procenta hlasů a lidovci a Strana práv občanů - zemanovci shodně s 3,5 procenta hlasů. Dvě procenta by získala Suverenita Jany Bobošíkové.

Volila by velká většina

Voleb by se zúčastnilo 79 procent obyvatel Prahy. V hlavním městě a ve Středočeském kraji lidé ve srovnání s ostatními regiony deklarují nejvyšší volební účast. Celkem 92 procent lidí je už rozhodnuto, komu dá ve volbách hlas.

ODS ovšem oproti minulým volbám podporu ztrácí i v hlavním městě - v roce 2006 zde získala 48,3 procenta hlasů. Voliči ale ubývají i dalším stranám. Sociální demokracie před čtyřmi lety získala 23,29 procenta hlasů, zelení obdrželi 9,19 procenta hlasů a KSČM 7,9. Těsně pod pětiprocentní hranicí zůstali tehdy lidovci se 4,84 procenta hlasů.