Sociální demokraté  vsadili ve svém klipu na osobnost předsedy Jiřího Paroubka. Spot nikoliv nepodobný reklamě je sestřihán s důrazem na klíčová témata, které strana hodlá prosazovat. Vedle Paroubka se v klipu objeví také jeho manželka.

Video

Volební spot ČSSD

Klip ODS se odehrává v duchu kampaně, která se objevila již v tištěných médiích. Strana především vysvětluje, o co jde Jiřímu Paroubkovi a proč tomu chce zabránit. Následně nastupuje volební lídr Petr Nečas, který ve školní třídě předstupuje před voliče s vizí vlastní strany.

Video

Volební spot ODS

Komunisté pojali spot jako sestřih ilustračních záběrů doplněný o novinové titulky věnované hospodářské krizi. Hovoří především o nezaměstnanosti a sociální problematice. Ve druhé části k divákům hovoří předseda KSČM Vojtěch Filip, který představuje další programové priority své strany.

Video

Volební spot KSČM

Na originalitu pojetí i zpracování vsadila v klipu TOP 09. Spot je pojat v duchu nadsázky dobrodružných námořních filmů, přičemž kapitán Karel (Schwarzenberg) se na své plavbě utkává jak s modrými zloději na Ostrově pokladů, tak s oranžovými piráty, jejichž plavidlo bez milosti potápí. Rudé krysy množící se v podpalubí jsou smeteny a na stožáru zavlaje stranická standarta.

Video

Volební spot TOP09

Lidovci v klipu vsadili stejně jako ve zbytku své kampaně na téma rodiny. Do ilustračních záběrů promlouvají lidé svěřující se s důvody, které je vedou k volbě KDU-ČSL. Jejich slova doplňuje předseda Cyril Svoboda.

Video

Volební spot KDU - ČSL

Věci veřejné na úvod klipu avizují konec éry politických dinosaurů, aby následně na interaktivním stole představily za pomoci lídrů témata, za něž se chtějí zasazovat. Druhá polovina spotu je věnována apelu předsedy Radka Johna, který se v dramatickém nasvícení zpoza stolu obrací na voliče.

Video

Volební spotVěci veřejné

SPO-zemanovci pojali klip coby diskusi u kulatého stolu, za nímž jednotliví kandidáti představují program. Jako poslední si bere slovo předseda Miloš Zeman, vedle dalšího upozorňuje diváky, že jeho strana neslibuje, ale nabízí.

Video

Volební spot SPOZ

Na klasické černobílé a civilní pojetí vsadili v klipu zelení. Na rozdíl od dalších stran neprezentují žádného z lídrů, ale až na výjimku dali prostor "bezejmenným" lidem, kteří se svěřují s tím, co je na současné politice trápí a co by chtěli změnit. Strana tak prezentuje i "okrajovější" témata, na něž se obvykle nedostane.

Video

Volební spot Strana zelených