„Zaprvé si myslím, že toto do naší demokracie, která chce být demokracií vyspělou a civilizovanou, opravdu nepatří. Moc bych si přál, aby se u nás nic podobného nedělo,“ sdělil Klaus novinářům.

Podle něj by si měli ale na straně druhé uvědomit všichni účastníci těchto mítinků, jakým dílem k tomu sami přispěli.

„A když mám tu šanci promluvit s vámi médii, tak bych vás moc poprosil, abyste ty naše politiky nerozeštvávali. Tím se zesilují ta používaná slova a tím se používají výrazy a různé akce, které sem rozhodně nepatří. Já bych si to moc přál,“ doplnil na adresu novinářů prezident.

Reakce na incidenty ve Slaném a v Kladně

Politici ČSSD vyzvali ve středu představitele ostatních demokratických stran včetně prezidenta Václava Klause k odmítnutí násilí na předvolebních mítincích. Šlo o reakci na dvojici incidentů při úterních mítincích ve Slaném a v Kladně.  [celá zpráva]

Místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková (ČSSD) připodobnila aktivitu "bojůvek", o nichž mluvili její kolegové, k situaci, která panovala v Německu před nástupem nacistů k moci.

Představitelé dalších stran útoky na politickou konkurenci odsoudili, nicméně odmítli, že by s nimi měli cokoliv společného.