Organizace Člověk v tísni se od divokého zveřejňování výsledků distancovala. Projekt je podle Pánka teprve na počátku nadcházející tradice a spory s kraji, které jsou z drtivé části zřizovateli škol, vznikly jen kvůli nesrovnalostem s podmínkami.

„Je důležité, aby se jej školy mohly účastnit bez výhrad zřizovatelů a zároveň, aby se jeho konání nestalo jednou z karet předvolebního stranického boje,“ uvádí organizace.

 

Není důležité, kdy budou volby zveřejněny, i jinde ve světě jsou výsledky zveřejňovány až s výsledky oficiálních voleb.Šimon Pánek

 

Kritiku učitele, který se domnívá, že odložení zveřejnění výsledků studentských voleb „ztratilo jakýkoli smysl a v duších studentů mohlo vyvolat jen opovržení z počínání těch mocnějších a dříve narozenějších,“ Pánek nepřijal.

Čtěte také:
Školy se bouří a zveřejňují další výsledky voleb nanečisto, pravice drtivě vítězí
Učitel prozradil výsledky studentských voleb. Vyhrála TOP 09, ČSSD propadla 

„Takto jsem nad tím nepřemýšlel. Není důležité, kdy budou volby zveřejněny, i jinde ve světě, kde podobné projekty probíhají, jsou výsledky zveřejňovány až s výsledky oficiálních voleb. Záleží na tom, jak na to nahlížíte. Cílem tohoto vzdělávacího projektu bylo vzbudit u mladých lidí zájem o veřejné dění, což se už nyní tím, že se volby uskutečnily, podařilo,“ sdělil Novinkám Pánek.