V druhém kole porazil o 21 hlasů lidovce Rostislava Slavotínka, kterého experti v druhém kole favorizovali, ačkoli v prvním kole získal zhruba o polovinu méně hlasů než Jarůšek.

Už tradičně senátní volby poznamenal nezájem voličů. Zájem vybrat si svého nového zástupce v horní komoře Parlamentu ČR projevilo pouhopouhých 10,27 procenta voličů. To je ještě o pět procent méně než v prvním kole. Ke zvolení tak Jarůškovi stačilo jen 4761 hlasů.

Jarůšek dá plat charitě

Karel Jarůšek ke svému vítězství uvedl: "Přišlo málo voličů, a proto rozhodoval každý hlas. Rok je dost krátká doba na to, abych v Senátu překopával dějiny. Využiju ho hlavně k tomu, abych se se Senátem sžil a práci v Senátu poznal. Rozhodl jsem se svůj senátorský plat věnovat potřebným, protože rok senátora není o tom, abych udělal politickou díru do světa."

Slavotínek neúspěchu lituje

Jeho soupeř Rostislav Slavotínek, jemuž vítězství uniklo jen o vlásek, poznamenal: "Je to neúspěch. A je škoda, že rozhodlo 21 hlasů. To člověku příjde líto. Na druhou stranu vyhrát může jen jeden, a proto výsledky voleb respektuji. Kdyby byla větší volební účast, byly by výsledky lepší v můj prospěch. Každopádně Karel Jarůšek je sympatický člověk, a přeju mu hodně úspěchů."

Jarůšek ani Slavotínek neprozradili, zda so o senátorský post budou ucházet i příští rok. Oba uvedli, že to je příliš daleko.