Na pódiu v parku na Klárově se sešli regionální lídři Věcí veřejných. Předseda Strany Radek John podotkl, že jde o místo pod Hradem, několik kroků od Sněmovny a blízko úřadu vlády, které označil za líheň politických dinosaurů. Jmenoval bývalé premiéry ČSSD Stanislava Grosse a Jiřího ParoubkaODS Mirka Topolánka.

Zahájení kampaně trvalo zhruba čtvrthodinu. Akci přihlíželi hlavně novináři. Příznivci Věcí veřejných rozdávali stranický časopis, leták s hlavními body programu a balónky. Na fasádě jednoho z opravovaných domů na Kosárkově nábřeží strana na reklamní plachtě uvedla, že je to "Už jen pár kroků k úřadu vlády". Spustila také elektronické počítadlo, které ukazuje v minutách čas do voleb a podle strany konce "politických dinosaurů".

Billboard s odpočítáváním konce politických dinosaurů

Billboard s odpočítáváním konce politických dinosaurů

FOTO: Petr Horník, Právo

Věci veřejné by podle posledních průzkumů volilo osm až devět procent obyvatel, staly by se tedy parlamentní stranou. John je podle průzkumu agentury STEM dokonce nejpopulárnějším politikem. Předseda strany tento průzkum nepřeceňuje, je to podle něho výsledek znechucení lidí politickými matadory. [celá zpráva]

Zisk strany John připisuje i negativní kampani politických konkurentů, za kterou jim poděkoval. Na svou kampaň prý strana dá zhruba 10 milionů korun.

Kampaň zahájil výstřel z děla

Kampaň zahájil výstřel z děla

FOTO: Petr Horník, Právo

John očekává, že různé strany budou do voleb čelit ještě řadě skandálů. Věcí veřejných se prý týkat nemohou, protože podle něho u úplatků nebyly.

Věci veřejné po volbách nepodpoří vládu, která mimo jiné nebude souhlasit se splněním maastrichtských kritérií pro přijetí eura a se sociální a zdravotnickou reformou a která nepřijme protikorupční program a odmítne investice do školství.