„Víme, že tam budeme, že tam bude jenom pět stran, tedy že se například nedostali zemanovci. Z toho si člověk logicky odvodí, že v debatě budou zástupci ČSSD, ODS, komunisté, TOP 09VV,“ řekl John.

Není bez zajímavosti, že internetový průzkum agentury SANEP minulý týden přisoudil Zemanovi v Ústeckém kraji zisk 7,5 procenta hlasů. Uživatelé internetu jsou přitom většinou chápáni jako spíše pravicoví. [celá zpráva]

SPO-Zemanovci přitom v minulých týdnech v některých regionech uspěli a jejich kandidáti v televizní debatě zasedli. Televizní duel z Ústeckého kraje mohl být okořeněn diskusí Zemana s Paroubkem. Právě proti němu a jeho pojetí politiky se Zeman v předvolební kampani mimo jiné vymezuje.

Paroubek: Můžeme se utkat po volbách

Šéf ČSSD Jiří Paroubek považuje předpokládaný výsledek SPOZ za tristní. „Pokud jde o Miloše Zemana, tak se ukazuje, že nenávist nemůže být v politice program. Chce evidentně soc. dem. škodit a levicoví voliči to dobře vědí,“ uvedl.

Na dotaz, zda mu nepřijde líto, že se v televizní debatě se Zemanem neutká, odpověděl: „Bral bych to zcela profesionálně. Někdy po volbách se v televizi můžeme utkat, protože si myslím, že bude mít hodně volného času.“

Místo nezbude ani na lidovcezelené, kteří v nynější Sněmovně zasedají.

Paroubek také potvrdil, že se debaty nezúčastní ani předseda zelených Martin Bursík. „Pokud jde o Martina Bursíka, tak ve svých očích představuje modlu Strany zelených, ale tato modla už je, jak se ukazuje, dávno shnilá. Kdyby v čele kandidátky byl Přemysl Rabas, tak by byli úspěšnější,“ řekl Právu Paroubek.

Lidovci z nízkých čísel nezoufají. „Vzhledem k tomu, že nás průzkumy pro ČT nedoceňují celkově, tak jim příliš nevěřím. Nevzdáváme se a věřím, že i na Ústecku budeme mít lepší výsledky,“ řekla Právu první místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová.

V lepší výsledek věří i místopředseda TOP 09 a lídr na Ústecku Jaromír Drábek. „Počítali jsme tady se silnou konkurencí levicových stran, ale doufám, že voliči dají přednost budoucnosti před minulostí,“ uvedl Drábek.