Na videozáznamu z mítinku občanských demokratů „Městečko řešení“, který se konal v Břeclavi v září 2009, jsou zřetelně vidět dva mladíci, z nichž jeden politickou akci natáčí na kameru a druhý jako doprovod se pohybuje v úloze reportéra. Mítink pozoroval, vyptával se také s mikrofonem v ruce lidí.

Ten samý člověk se pak objevil v severních Čechách na předvolební akci ČSSD, a to také v září 2009. Na fotografii, kterou má Právo k dispozici, zde v oranžovém stranickém tričku s visačkou postává v blízkosti předsedy soc. dem. Jiřího Paroubka a šéfa ústecké stranické buňky Petra Bendy.

Podle zjištění Práva jde o člena Ústřední rady Mladých soc. dem. a Obvodní kontrolní komise ČSSD na Praze 4 Adela Semlaliho, který na zmíněném mítinku soc. dem. působil jako člen antikonfliktního týmu s názvem „Juice Team“.

Fakt, že Semlali, který monitoroval akci ODS, byl před zrušenými podzimními předčasnými volbami v týmu Mladých soc. dem., dokládá i fotografie v dokumentu této organizace volně dostupném na internetu.