"Nechci již kandidovat jako nezávislý,“ prohlásil Dušek v Interview 24 na ČT s tím, že by zvážil případné nabídky politických stran z levé strany spektra.

"Ke komunistům nemohu, protože tatínkovi vzali statek. To by se obracel v hrobě,“ vysvětlil Dušek, proč nehodlá kandidovat za KSČM. "Samozřejmě bych inklinoval k sociální demokracii,“ řekl s tím, že již v době, kdy soc. dem. vedl Miloš Zeman, prohlašoval, že ČSSD je třeba podporovat.

Jenže ta nemá zájem o něj. "ČSSD neuvažuje o kandidatuře pana Duška do Senátu,“ sdělil stručně Novinkám místopředseda strany Milan Urban.

Miloše Zemana, který letos založil Stranu práv občanů - zemanovci a kandiduje v jejím čele do Sněmovny, považuje dle svého vyjádření za svého přítele. Zeman mu údajně dokonce podobnou nabídku v minulosti už poskytl. "Nabízel mi to v době, kdy stačilo kývnout. Pro mě by to znamenalo tisíciprocentní zvolení,“ řekl Dušek.

Zeman to nezamítl

Nicméně expremiéra Duškovy homofobní výroky rozladily. "Já si vážím Jaromíra Duška za jeho dřívější odborářskou činnost, ale nemohu souhlasit s tím, že možná oprávněnou kritiku politických rozhodnutí spojuje s neoprávněnou kritikou něčí sexuální orientace,“ řekl Právu Zeman.

Miloš Zeman byl v pondělí hostem ON-LINE CHATU Novinek

Dušek si nicméně za svými výroky stojí a v pořadu ČT vyjádřil také přesvědčení, že ho výroky nemohou poškodit. Podle svých slov cítí podporu veřejnosti narozdíl od politických špiček, které "mohou být pod tlakem těch lobbistických skupin nebo těch, kterých jsem se dotkl“.

Policejní vyšetřování, které se zahájí na základě žaloby, kterou podal ministr dopravy Gustav Slamečka a Strana zelených, podle něj poukáže na nestandardní postupy v Českých drahách. [celá zpráva]

Video

Slamečka podává na Duška trestní oznámení (Stream)