"Očekáváme, že déšť bude na silnicích namrzat. Proto varujeme řidiče, aby dávali větší pozor na silnicích," dodal meteorolog.

V pátek už ranní teploty budou pouze do -3 stupňů, ale čeká nás oblačné počasí s občasným deštěm a na horách déšť se sněhem. Od soboty do úterý příštího týdne by pak také mělo být oblačno až zataženo, ale noční teploty budou v rozmezí 5 až 0, ojediněle -2 stupně, odpolední vystoupí na 4 až 9 stupňů.

"Příštích třicet dní by mělo být srážkově i teplotně průměrných. Znamená to, že by mělo napršet zhruba 44 mm srážek, tedy 44 litrů vody na metr čtvereční, a průměrná teplota by dosahovala 2,7 stupně Celsia," řekl Seifert. Do 20. listopadu má být polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně ve druhé polovině dekády oblačno s deštěm, na horách sníh s deštěm. Noční teploty budou zprvu do -6, poté 4 až -2 stupně. Odpolední se očekávají v rozmezí 4 až 10 stupňů.

Od 21. do 30. listopadu meteorologové předpovídají oblačno, občas srážky, na horách sněhové. Ve druhé polovině dekády polojasno, místy mlhy. Noční teploty 3 až -3, při vyjasnění -7, odpolední 2 až 8 stupňů Celsia. Od 1. do 10. prosince by rovněž mělo být oblačno, místy srážky, na horách smíšené nebo sněhové. Noční teploty 3 až -3, při vyjasnění o něco vyšší. Přes den lze očekávat od 4 do 10 stupňů tepla.