Ministr nevyloučil, že členové rozpuštěné strany se pokusí přejít do jiných formací, anebo založí jinou politickou stranu. "Budeme samozřejmě aktivity těchto lidí sledovat,“ upozornil Pecina s tím, že pokud by se ukázal problém, jeho resort bude postupovat stejně jako v případě Dělnické strany.

"Toto dílčí vítězství zcela jistě nebude znamenat, že bychom usnuli na vavřínech“, poznamenal.

Čtěte také: Nejvyšší správní soud rozpustil Dělnickou stranu

Ministr připomněl, že rozhodnutím soudu nastupuje na scénu likvidátor, který bude řešit majetek rozpuštěné strany. "Dělnická strana nemůže kandidovat v žádných volbách,“ upozornil Pecina na důsledky soudního verdiktu.

Dodal, že ministerstvo vnitra nyní nepracuje na žádném návrhu vedoucímu k rozpuštění jiné politické strany. Připustil však, že se zabývá dělnickou mládeží, a to jejím případným napojením na DS.

Pecina je přesvědčen, že rozpuštěním strany může dojít k oslabení neonacistické scény. "Každý takový krok neonacistickou scénu oslabí,“ podotkl ministr.

Poděkoval přitom všem, kteří se na přípravě návrhu na rozpuštění DS podíleli, včetně policistů, kteří u soudu svědčili. "Mohou být příkladem pro nás všechny,“ prohlásil Pecina.