Menší silnice na Valašsku pokrývá od středních poloh ujetá vrstva sněhu vysoká od pěti do deseti centimetrů. Také vozovky v nižších polohách regionu jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Leží na nich zledovatělá vrstva sněhu a místy jsou vyjeté ledové koleje. Viditelnost na Vsetínsku, Zlínsku i Kroměřížsku snižují sněhové přeháňky.

Zledovatělá vrstva sněhu na silnicích druhé a třetí třídy na Pelhřimovsku a Třebíčsku po ránu komplikuje dopravu na Vysočině. Na Žďársku jsou navíc v některých úsecích vyjeté koleje.

V obci Bílý Kámen na Jihlavsku blokuje část vozovky vzpříčený kamion. Místo je průjezdné pouze pro osobní vozidla.

Na některých vedlejších silnicích v Olomouckém kraji zůstává vrstva ujetého sněhu, která je místy zledovatělá. Motoristé by kvůli sněhu měli být opatrní hlavně v okresech Šumperk a Jeseník.

Ve středních Čechách by v úterý měli být obezřetní zejména řidiči, kteří se vydají na Příbramsko. Na silnicích druhé a třetí třídy jim může znepříjemňovat jízdu ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Podobná situace je i na silnicích Královéhradeckého či Pardubického kraje. Hlavní silniční tahy jsou po chemickém ošetření holé a vlhké, sjízdné bez omezení.

Na Jičínsku silničáři upozorňují, že ve zledovatělé vrstvě sněhu jsou místy vyjeté koleje. Nutné je počítat i s občasným sněžením. Sníh a led se vyskytuje na komunikacích druhé a třetí třídy zvláště na Chrudimsku a Hlinecku, v okolí Lanškrounu, Ústí nad Orlicí, Moravské Třebové, Svitav a Žamberka.