Ministr financí Eduard Janota upřesnil, že některé žádosti zdědil po předchozí administrativě, ale vydal údajně nařízení, aby se žádná další povolení neudělovala. Podle jeho slov licence udělil některý z jeho podřízených bez jeho vědomí.

Ministr chce záležitost do neděle prověřit, poté zřejmě provede v resortu personální změny. Poděkoval navíc Asociaci provozovatelů kursových sázek, která přislíbila povolení anulovat.

"Šlo o určitou změnu herních pravidel, o sázení na číselné loterie,“ vysvětlil Novinkám mluvčí resortu Ondřej Jakob a znovu ujistil, že po konzultaci ministerstva s asociací sázkařů nikdo povolení nevyužije.

Mluvčí nechtěl předvídat, k jakým personálním změnám dojde. "Ředitelka, co to měla na starosti, už na ministerstvu není,“ dodal.

Zákon o hazardu leží ve Sněmovně

"Mám obavu, že do přijetí nového zákona, se lobbisté pokusí urvat, co se dá, a my chceme, aby tomu ministerstvo zabránilo,“ prohlásil na tiskové konferenci v pátek Svoboda s tím, že s Janotou se na tomto postupu shodli. Ve Sněmovně totiž leží lidovecký návrh na regulaci hazardu, do jeho projednání by se neměly žádné licence vydávat, shodl se Svoboda s Janotou.