Pro Novákovo vydání hlasovalo 47 ze 68 přítomných senátorů, proti jich bylo 11. Horní komora parlamentu tak vyslyšela doporučení mandátového a imunitního výboru, který Novákovo vydání na konci září senátorům doporučil. Pro bylo sedm z deseti členů výboru.

Vydání Nováka k trestnímu stíhání podpořili z klubu ODS tři senátoři. Mezi nimi i místopředseda Senátu Mirek Topolánek. Naopak proti byl v té době nezařazený Vladimír Železný, kterého horní komora vydala k trestnímu stíhání před časem.

"Spis vykazuje hodně nedostatků," řekl již dříve Právu Novák. Podle něj se policie neptala, kdo peníze zaslal na účet jeho manželky, s níž podniká. "Ty peníze máme od firmy Intercontractor, se kterou dlouhodobě spolupracujeme a děláme obchody ve stovkách miliónů korun," prohlásil Alexandr Novák.

Jak hlasovali senátoři podle senátních klubů
Strana Pro Proti Nepřítomno Zdrželo se
ODS 3 10 3 9
Otevřené demokracie 13 0 2 1
KDU-ČSL 13 0 2 0
ČSSD 9 0 1 0
Nezávislí 4 0 1 0
bez zařazení 5 1 2 0
CELKEM 47 11 11 10
Zdroj: Senát
 

Podle svých slov také senátor dospěl k závěru, že většina členů výboru se vůbec do čtyřsetstránkového spisu nepodívala. "Za tím je velká politika, mám čisté svědomí," řekl na dotaz Práva. V dopise imunitnímu výboru, který má Právo k dispozici, senátor uvádí, že tato kauza, která se táhne od roku 1999, se pravidelně oživuje před komunálními a senátními volbami a že v jejím pozadí stojí bývalí zastupitelé ČSSD.

Kdo je Alexandr Novák?
Narodil se v únoru 1956 v Lounech. Absolvoval střední odborné učiliště, obor provozní zámečník. Do roku 1978 pracoval v elektrárně Komořany. V únoru 1981 se oženil a v srpnu téhož roku vycestoval se ženou do Spolkové republiky Německo. V SRN po absolvování jazykové školy pracoval do roku 1986 jako servisní technik u instalatérské firmy. V roce 1986 si založil vlastní firmu. V roce 1990 se vrátil do Chomutova. V komunálních volbách v roce 1998 byl zvolen do zastupitelstva města a poté jeho starostou. Do Senátu zvolen za ODS v roce 2000. Dnes již bývalý starosta Chomutova Je členem senátního Výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu.
Zdroj: alexandr-novak.cz, Senát