Po šesté hodině večer se na pražském Černém Mostě začali sjíždět první účastníci akce, kteří se později vydali na protestní jízdu městem. Snížení rychlosti platí na vybraných silnicích v metropoli od začátku ledna.

Pomalu jedoucí kolona vozidel na Štěrboholské spojce.

Pomalu jedoucí kolona vozidel na Štěrboholské spojce.

FOTO: Petr Horník, Právo

„Počítáme s účastí několika stovek řidičů,“ řekl organizátor akce Jan Schermer před začátkem jízdy. Počet účastníků odhadl podle ohlasů lidí na síti Facebook. Tam se kúčasti přihlásilo na 250 řidičů. Městem projelo v pomalu jedoucí koloně přes sto vozidel.

„Nelíbí se mi, že dělají z motoristů zločince a neustále nás omezují. Doufám, že tato akce s někým pohne a upozorní to na situaci. Nejsme ovce ani zločinci,“ řekl Právu řidič Jan Kohl z Prahy.

Pořadatelé účastníkům rozdali samolepky a letáčky. Na těch je přeškrtnutá padesátka a znak ovce v autě, který značí, že řidiči nejsou žádné ovce. Na akci dohlížely také policejní hlídky.

Protestní jízda se z Černého Mostu vydala pomalou jízdou městem po Jižní spojce na Barrandovský most, kde společná část jízdy skončila. Řidič pak samostatně dojeli až k obchodnímu centru Šestka, kde akce skončila.